ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଲିଙ୍ଗ ବଦଳାଇଦେଲେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ, ଲିଙ୍କ କ୍ଲିକ କରି ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ...

love kalpana

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: କଥା କଥା ରେ କୁହାଯାଏ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଶାଳା କୁଛ ଭି କରେଗା । ଏମିତି ଏବେ ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଯାଇଛି ଯାହା ପ୍ରେମର ପରିଭାଷା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବୁଝେଇ ଦେଇଛି । ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ ଲିଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ରବିବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ।

kalpana marry

ଭରତପୁରର ଜଣେ ପିଟି ଶିକ୍ଷକ ମୀରା ସେହି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ କଳ୍ପନା ଫୁଜଦାରଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡି ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଲିଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲେ ।

"ପ୍ରେମରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ମୋର ଲିଙ୍ଗ ବଦଳାଇଲି ବୋଲି ମୀରା ଯିଏକି ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ନାଁ ବଦଳାଇ ଆରାଭ କୁନ୍ତଲ ଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ।

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପିଟି କ୍ଲାସ ସମୟରେ ମୀରା କଳ୍ପନାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । କଳ୍ପନା ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ କବାଡି ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଜାନୁଆରୀରେ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କବାଡି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦୁବାଇ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । ଆଉ କଳ୍ପନାଙ୍କୁ ଆରାଭ କୁନ୍ତଲ କବାଡି ପାଇଁ କଡା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଯୋଗାଇଥିଲେ ।

ଆରାଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡିଆରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ସେ କଲପାନାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ସର୍ବଦା ବାଳକ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି, "ମୁଁ ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ସର୍ବଦା ଭାବୁଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ପୁଅ ଅଟେ । ମୋର ଲିଙ୍ଗ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିଥିଲି । ଡିସେମ୍ବର 2019 ରେ ମୋର ପ୍ରଥମ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା ।"

ଲିଙ୍କ କ୍ଲିକ କରି ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ:

କଳ୍ପନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆରାଭଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତେ । କାଲପାନା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, "ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଭଲ ପାଉଥିଲି । ଯଦିଓ ସେ ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରି ନଥାନ୍ତେ ତାହାଲେ ବି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତି । ମୁଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିଲି ।"

ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ, ଯଦିଓ ଭାରତରେ ଅସାଧାରଣ ଏବଂ ବିରଳ, ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

Share this story

World Odia Language Conferene