ଓଲଟିଲା ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୧୮ ମୃତ୍ୟୁ, ୨୯ ଜଣ ଆହତ
 

Mexico bus crash kills 18 Venezuelan Haitian migrants
ଓଲଟିଲା ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଶୁକ୍ରବାର ଦକ୍ଷିଣ ମେକ୍ସିକୋରେ ଭେନେଜୁଏଲା ଏବଂ ହାଇତିରୁ ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅତି କମରେ ୧୮ ଜଣ ପ୍ରବାସୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୭ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର

ମେକ୍ସିକୋର ନ୍ୟାସନାଲ୍ ଇମିଗ୍ରେସନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ମୂଳତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥିଲା | ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓକ୍ସାକା (Oaxaca) ରାଜ୍ୟର ଓକିଲମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ କିଛି ମୃତଦେହକୁ ସ୍ପଷ୍ଠ ନକରିପାରିବା କାରଣରୁ ଓଭରକାଉଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୬ ଥିଲା।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଘରେ ଛାଡିବା ବାହାନାରେ ଶାଳିକୁ ମଦ ପିଆଇ ୪ସାଙ୍ଗ ସହ ମିଶି ଭିଣେଇ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ, ରାତିସାରା ଚେତାଶୂନ୍ୟ...

AFP ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଓକ୍ସାକା ଏବଂ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟ ପୁଏବଲାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାଜପଥରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୋଟ ୨୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ପୂର୍ବରୁ ଭି ଆର ଏସ ନେଲେ DGP B K Ravi ହେଲେ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ଅସଲ କାରଣ...

ମେକ୍ସିକୋର ନ୍ୟାସନାଲ ଇମିଗ୍ରେସନ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଯେ, ବସ୍‌ରେ ୫୫ ଜଣ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଅଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ପୀଡିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପେରୁ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଆମେରିକା ଯାଉଥିବା ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏହା ଏକ ନୂଆ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରୁ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରବାସୀ ବସ୍, ଟ୍ରଲର ଏବଂ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି। 

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଲିଭର ସୁସ୍ଥ ରହିଲେ ମିଳିବ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା, ଜାଣନ୍ତୁ ଲିଭରକୁ ସଫା କରିବାର ୭ଟି ଉପାୟ

ଗତ ରବିବାର ଦିନ କ୍ୟୁବା ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ ଚିଆପାସରେ ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ଅତି କମରେ ୧୦ ଜଣ କ୍ୟୁବା ପ୍ରବାସୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୨୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ମେକ୍ସିକୋ ନ୍ୟାସନାଲ ଇମିଗ୍ରେସନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ କହିଛି ଯେ, ସମସ୍ତ ମୃତ କ୍ୟୁବା ପ୍ରବାସୀ ମହିଳା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ବ୍ରେନକୁ ଭିତରୁ ଦୁର୍ବଳ କରୁଛି ଏହି ୫ଟି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ, ଆଜି ହି ଛାଡ଼ନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ହେବ ଏହି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ

Share this story

World Odia Language Conferene