ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରନି,ମାଟିରେ ମିଶିଯିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟନିଧିଙ୍କୁ ଯୋଗୀଙ୍କ କଡ଼ା ଜବାବ 

CM Yogi Adityanaths big statement on Sanatan controversy
ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟନିଧିଙ୍କୁ ଯୋଗୀଙ୍କ କଡ଼ା ଜବାବ 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମକେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ପୁଅ ତଥା ରାଜ୍ୟର କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ‘ସନାତନ ଧର୍ମ ଉଚ୍ଛେଦ’ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି କହି ଉଦୟନିଧିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ। 

ଯୋଗୀ ସିଧାସଳଖ କହିଛନ୍ତି ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରନି। ଯିଏ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛି ସିଏ ମାଟିରେ ମିଶିଛି। ଏପରି ମୂର୍ଖତା କରନି, ଇତିହାସ ସାଖି ଅଛି ଯିଏ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛି ସେ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ମାଟିରେ ମିଶିଛି। ବାବର-ଔରଙ୍ଗଜେବଙ୍କ ପରି ଅତ୍ୟାଚାରୀ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିପାରିନଥିଲେ। ଆଉ ଏବେ କିଛି ମୂର୍ଖ କହୁଛନ୍ତି ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବେ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ୧୧୮ ଦିନ ରହିବ ବରଦାନ ଭଳି, ବୃହସ୍ପତି କରିଦେବେ ମାଲାମାଲ୍

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ସକରାତ୍ମକ ଭାବରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ସହ୍ୟ ହେଉ ନାହିଁ। ସରକାରଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବା ପାଇଁ ସନାତନ ଧର୍ମ ଉପରେ ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ରାବଣର ଅହଂକାର ଏବଂ ବାବର ଓ ଔରାଙ୍ଗଜେବଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାର ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ସନାତନ ଧର୍ମ ବିଲୋପ ହୋଇପାରି ନଥିଲା। ଆଉ ଏ ତୁଚ୍ଛ ଲୋକମାନେ ସନାତନକୁ କିପରି ଧ୍ୱଂସ କରିବେ?

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଗୋଚର ଫଳରେ ଏହି ତାରିଖରୁ ୩ ରାଶିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଭରିଯିବ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ସହ ଧନ-ସମ୍ପତ୍ତି 

ଯୋଗୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ନିଜ ମୂର୍ଖତା କାରଣରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରକୁ ଛେପ ପକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେହି ଛେପ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ହିଁ ପଡ଼ିବ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅବସରରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ରିଜର୍ଭ ପୁଲିସ୍ ଲାଇନ୍ସରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଷଣ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଏସବୁ କହିଥିଲେ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅର୍ଦ୍ଧରାତ୍ରିର ଅମୃତ ବେଳାରୁ ଏହି 5ଟି ରାଶିରେ ଧନର ବର୍ଷା, ହେବେ ମାଲାମାଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ରାଶି ଗୁଡିକର ନାମ ?

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅମୂଳକ ଲୋକମାନେ ସନାତନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ରାବଣ, ହିରଣ୍ୟକଶ୍ୟପ ଏବଂ କଂସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ସବୁକିଛି ଚାଲିଯାଇଛି, କିଛି ବାକି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଅଛନ୍ତି। ସନାତନ ଧର୍ମ ହେଉଛି ସତ୍ୟ, ଏହାକୁ କେବେ ବି ଧ୍ୱଂସ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଶାଶୂ ଘରକୁ ସ୍ବର୍ଗ କରନ୍ତି ଏହି ଝିଅ; ଏମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଥାଏ ଏହି ଖାସ୍ ଗୁଣ, ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ବିଶେଷ ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ କଣ...

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ସନାତନ ଧର୍ମ ଉପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ।ଉଦୟନିଧି ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଡେଙ୍ଗୁ ଓ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଭଳି ଘାତକ ରୋଗ ସହ ତୁଳନା କରି ଏହାର ମୂଳୋତ୍ପାଟନ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ତାମିଲନାଡୁର ଡିଏମକେ ନେତା ଏ. ରାଜା ମଧ୍ୟ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ କୃଷ୍ଠ ଏବଂ ଏଡ୍ସ ରୋଗ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି। । ତାମିଲ୍ ଭାଷାରେ ରଖିଥିବା ଏହି ଭାଷଣରେ ଏ.ରାଜା କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ କୁଷ୍ଠ ରୋଗକୁ ଘୃଣା ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲା । ଏବେ ଏଚଆଇଭିକୁ ସାମାନ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖାଯାଉଛି । ଆମେ ଯେତିକି ଜାଣିଛୁ- ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଏଚଆଇଭି ଓ କୁଷ୍ଠ ଭଳି ସାମାଜିକ ବ୍ୟାଧି ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯିବା ଦରକାର।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତାହାହେଲେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଗୁପ୍ତ ଉପାୟ

ଡିଏମକେ ନେତା ଏ. ରାଜା ଆହୁରି କହିଥିଲେ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ମ୍ୟାଲେରିଆ, ଡେଙ୍ଗୁ ଓ କରୋନା ଭଳି ବିଲୋପ କରାଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ଉଦୟନିଧି ଯେତେବେଳେ କହିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଭଦ୍ର ଓ ନମ୍ର ଥିଲେ । ମ୍ୟାଲେରିଆ ଓ ଡେଙ୍ଗୁ ସହ ସାମାଜିକ କଳଙ୍କ କିମ୍ବା ଘୃଣା ଯୋଡ଼ି ହୋଇରହିନାହିଁ । ଏହାକୁ ସାମାଜିକ ବ୍ୟାଧି ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଉନାହିଁ । ଏହା କହି ସନାତନ ଧର୍ମକୁ କୁଷ୍ଠ ଓ ଏଚଆଇଭି ରୋଗ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି ଏ.ରାଜା । ଏହି ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଦିନଟି ଖରାପ; ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଫଳ, କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ 

Share this story

World Odia Language Conferene