World Odia Language Conferene

ମାସରେ କେତେ ଥର ଯୋୖନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ୍? ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣନ୍ତୁ...
 

How many times are man supposed to have sex in a month know details
ମାସକୁ କେତେଥର ସେକ୍ସ କରିବା ଉଚିତ୍? 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ କିମ୍ବା ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ବିବାହିତ ଦମ୍ପତି ଏକ ମାସରେ କେତେ ଥର ଯୋୖନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ୍? ଯେହେତୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଭାବପ୍ରବଣତା ଏବଂ ଶାରୀରିକ ନିବିଡ଼ତା, ଏହା ବିବାହକୁ ଏକ ସଫଳ ବନ୍ଧନରେ ପରିଣତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। 

ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସ୍ପର୍ଶ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ମସ୍ତିଷ୍କର ଅକ୍ସିଟୋସିନ୍ ସ୍ତରକୁ ବଢ଼ାଇ ଥାଏ | ଅଧ୍ୟୟନ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଯେ ଅର୍ଗାଜିମ୍ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଅକ୍ସିଟୋସିନ୍ ଏବଂ ଭାସୋପ୍ରେସିନ୍ ମୁକ୍ତ କରିଥାଏ, ଯାହା ‘ଅନୁଭବ-ଭଲ’ ହରମୋନ୍ ଯାହା ସଂଲଗ୍ନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ। 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଆପଣଙ୍କ ହୋଇଛି କି କିଡନୀ ଷ୍ଟୋନ୍ ? ଏହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡ଼ିକ ଦେଖା ଦେଲେ କରନ୍ତୁନି ଅଣଦେଖା 

ସାମାଜିକ ସାଇକୋଲୋଜିକାଲ୍ ଏବଂ ପର୍ସନାଲିଟି ସାଇନ୍ସ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ଯୌନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହୁଅନ୍ତି, ଗୋଟିଏ ମାସରେ ଆପଣ କେତେ ଥର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିପାରିବେ ତାହାର କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ କିଛି ବିଶେଷଜ୍ଞ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇ ଥର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା ପାର୍ଟନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘନିଷ୍ଠତା ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିଥାଏ। ଯୋୖନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସପ୍ତାହରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇଥର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀକୁ ପରସ୍ପରର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଭବ କରିବ ଏବଂ ଅବହେଳିତ ଅନୁଭବ କରିବ ନାହିଁ । 

ଅନେକ ଦମ୍ପତି ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ଯେ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ପରେ ଯୋୖନ ସମ୍ପର୍କ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ । ଯଦି ଉଭୟ ଅଂଶୀଦାର ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସତର୍କତା ସହିତ ଯୋୖନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସମାନ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ନିଶ୍ଚୟ ହୋଇପାରିବ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଅଚାନକ୍ “ହୃଦଘାତ” ଆସିଲେ କରିବେ କଣ ? ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚାଇପାରିବେ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ କେବଳ ଆମ ଶରୀରରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣି ନଥାଏ ବରଂ ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ। ରକ୍ତଚାପ ହ୍ରାସ କରିବା ଏବଂ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ସେକ୍ସ ଆମକୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ, ଭଲ ନିଦ, ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥାଏ।

ଯେପରି ଯୌନ ସମ୍ପର୍କର ଲାଭ ଅଛି, ଏହାର ଗମ୍ଭୀର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ସେକ୍ସ, ଯାହା ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ, ବେଳେବେଳେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଏହା ବେଳେବେଳେ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଥାଏ। ଏହା ସହ ପୁରୁଷମାନେ ବାରମ୍ବାର ଡିସଚାର୍ଜ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି ଓ ମହିଳାମାନେ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। କେବେ କେବେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ପ୍ରତିଦିନ ହେଉଛି କି ପାଦ ଯନ୍ତ୍ରଣା ? ସାବଧାନ! ହୋଇପାରେ ହାର୍ଟ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍‌ର ଲକ୍ଷଣ
 

Share this story