ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଭୁଲରେ ବି ଖାଆନ୍ତୁନି ଏହି ୫ଟି ଖାଦ୍ୟ, ନଚେତ୍ ଭୋଗିବେ ଏହି ସମସ୍ୟା
 

5 Foods To Avoid Before Sleeping its harm your body
ରାତିରେ ଖାଆନ୍ତୁନି ଏହି ଖାଦ୍ୟ, ନଚେତ୍
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଅନେକ ସମୟରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ, ଲୋକମାନେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି କିଛି ଖାଆନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁକି ସେମାନଙ୍କୁ ରାତିରେ ନିଦ ହୁଏ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ।

ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ନିଦ୍ରାହୀନତାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ।ରାତିରେ ଅଧିକ ସମୟ ମୋବାଇଲ ଦେଖିବା ଦ୍ବାରା ନିଦ୍ରାହୀନତା ହେଉଥିବା କୁହାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଏତଦ୍ ବ୍ୟତିତ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ଖାଦ୍ୟରେ ଅନିୟମିତତା । ଅନେକ ଲୋକ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି କିଛି ଖାଇଥାନ୍ତି । ଯେଉଁଥି ପାଇଁକି ରାତିରେ ନିଦ ହୁଏ ନାହିଁ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ତାହା ଭୟଙ୍କର ବ୍ୟାଧିରେ ପରିଣତ ହୁଏ ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ: ଏହି ୫ଟି ସଂକେତ ଦେଖାଦେଲେ ଭୁଲରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅଣଦେଖା! ହୋଇପାରେ କିଡନୀ ସମସ୍ୟା 

ଖାଦ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ, ତେଣୁ ଆପଣ ରାତିରେ ଏପରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ଭାରୀ ଅନୁଭବ କରାଇବ ନାହିଁ। ଭୁଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ରାତିରେ ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ସହ ରାତିରେ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୃତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ: ଦ୍ବିତୀୟ ସନ୍ତାନ ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି କି ପ୍ଲାନ? ଜାଣନ୍ତୁ ସଠିକ୍ ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ କେତେ ରହିବା ଉଚିତ୍

କଞ୍ଚା ପନିପରିବା ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ। ଏହାର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ। ରାତିରେ ନିଦ ଆସେନାହିଁ। ଏହା ସହ ଚକୋଲେଟ୍ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପ ପକାଇପାରେ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ନିଦକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରିପାରେ। ମଦ ପିଇବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ରାତିରେ ସବୁଜ ପତ୍ରଯୁକ୍ତ ପନିପରିବା ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ: ସିଜରିଆନ୍ ଜନ୍ମର କେତେ ଦିନ ପରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ? ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ଯଦି ନିହାତି ଜାଣନ୍ତୁ 

Share this story

World Odia Language Conferene