ଗୋଟିଏ ବଲ ପାଇଁ KKR ଦେବ ସାଢେ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ଏହି ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଉପରେ କଲା ଟଙ୍କା ବର୍ଷା
 

KKR will give  rs 73 lakh for every ball mitchell starc in IPL 2024
ଗୋଟିଏ ବଲ ପାଇଁ KKR ଦେବ ସାଢେ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କୁ ରେକର୍ଡ ୨୪.୭୫ କୋଟିରେ କିଣିଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଭାବରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଆଇପିଏଲରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ପ୍ରତିଟି ବଲର ମୂଲ୍ୟ କ’ଣ ହେବ? 

ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍ ତୁଳନାରେ ଏହାର ପରିମାଣ କେତେ? ବାସ୍ତବରେ, ଆଇପିଏଲରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲର ମୂଲ୍ୟ ୭.୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ। ଏଥିସହିତ, ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳାଳିମାନେ ପାଇଥିବା ଟଙ୍କା ତୁଳନାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗର ଦରମା ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :IPL ଇତିହାସରେ ୫ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦେଖନ୍ତୁ ତାଲିକା, ନାହାଁନ୍ତି କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି 

ଆଇପିଏଲରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଫି ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ। ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦରମା ୧.୪ କୋଟି ଟଙ୍କା। ଯଦି ଆମେ ଏହି ବେତନକୁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ଟଙ୍କା ସହିତ ତୁଳନା କରୁ, ତେବେ ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲର ମାତ୍ର ୧ ମ୍ୟାଚରୁ ଏହି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :୩୦ ବର୍ଷ ପରେ ବିରଳ ସଂଯୋଗ, କଟିବ ଶନି ଦଶା, ବଦଳି ଯିବ ଏହି ୫ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ!

ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଫି ୧.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ଏଥି ସହିତ ଆଇପିଏଲରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲର ମୂଲ୍ୟ ୭.୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ। ତଥାପି, ଯଦି ବର୍ଷା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହୁଏ, ତେବେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ବଦଳିଯିବ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ ନିଲାମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ୨୪.୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ କି, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୦.୫୦ କୋଟିରେ କିଣିଛି। 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଏହି ସବୁ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଗଲେ ଜମାରୁ କରନ୍ତୁନି ଅଣଦେଖା, ହୋଇପାରେ ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍‌, ନଚେତ୍‌...

ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନିକଟରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଡାରିଲ ମିଚେଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ମୂଲ୍ୟ ମିଳିଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଡାରିଲ ମିଚେଲଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୧୪ କୋଟିରେ କିଣିଛନ୍ତି।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଏହି ୩ଟି ରାଶି ଉପରେ ରହିବ ଶନିଦେବଙ୍କ କୃପା, ଖୁବଶୀଘ୍ର ବଦଳିବ ଏମାନଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ
 

Share this story

World Odia Language Conferene