ଘରୁ ତୁରନ୍ତ କାଢନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ନଚେତ୍ ପରିବାର ଉପରେ ମାଡି ଆସିବ ଘୋର ବିପଦ!
 

Why stopped watches should not kept at home
ଘରୁ ତୁରନ୍ତ କାଢ଼ନ୍ତୁ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ନଚେତ୍ କରିଦେବ ବର୍ବାଦ! 
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ଘରେ ରହିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ଏମିତିକି ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ଏଥିପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଘର ସହ ଯୋଡି ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ମହତ୍ଵ ରହିଥାଏ। ପ୍ରାୟତଃ ଆମେ ଆମ ଘରେ ଅନେକ ଜିନିଷକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥାଉ, ଯାହା ଆମର ପ୍ରଗତିର କାରଣ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ଆମର ପ୍ରଗତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

ଏଥିମଧ୍ୟରୁ, ଆଜି ଆମେ ଘଣ୍ଟା ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହା ଆମ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ, ଏହା ବନ୍ଦ ହେବା କିମ୍ବା ନଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଏହାକୁ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଘରେ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ଘଣ୍ଟା ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ?

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ତିନି ଗ୍ରହଙ୍କ ମହା ମିଳନ, ତ୍ରିଗ୍ରାହୀ ଯୋଗ ଫଳରେ ଏହି ୩ ରାଶି ହେବେ ଧନବାନ୍!

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘଣ୍ଟାକୁ ଘରେ ରଖିବା ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ସଞ୍ଚାଳନକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଘରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ । ଏହି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ଘରେ ଥିବା କୌଣସି ଅଟକାଯାଇଥିବା ଘଣ୍ଟାକୁ ତୁରନ୍ତ ବାହାର କରନ୍ତୁ ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଗତ ଓ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେବା ସହ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ରହିବେ ଏହି ରାଶି ଲୋକ! ପଢନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ 

ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ଯେ ଏକ ଘଣ୍ଟା ଯାହା ଆଗକୁ କିମ୍ବା ପଛରେ ଗତି କରୁଛି, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଁ ଅସୁବିଧା, କ୍ଷତି ଏବଂ ପରାଜୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ, ତେଣୁ ସର୍ବଦା ଘଣ୍ଟାକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ରଖ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘଣ୍ଟାକୁ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ପରିବେଶ ଶୁଭ ଏବଂ ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ। ଏଥି ସହିତ, ଯଦି ଘଣ୍ଟା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖାଯାଏ ତେବେ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନେ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ମିଳେ । ଯଦି ଘଣ୍ଟାକୁ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖାଯାଏ ତେବେ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟକୁ ଏଡାଯାଇପାରିବ ।

ଘଣ୍ଟାକୁ ଏହି ଦିଗରେ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ସ୍ଥିରତା ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ପରିବାରର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଘଣ୍ଟାର ରଙ୍ଗ ସବୁଜ କିମ୍ବା କମଳା ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ଦୋକାନରେ ଘଣ୍ଟାର ରଙ୍ଗ ନୀଳ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହି ରଙ୍ଗର ଘଣ୍ଟା ଘର ଏବଂ ଦୋକାନରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ମୀନ ରାଶିରେ ଚଳନ କଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଚମକିବ ଏହି ୩ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ!
 

Share this story

World Odia Language Conferene