ଆଜି ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟା, ମକର ରାଶିରେ ବୁଧ ପ୍ରବେଶ, ବଦଳିବ ଏହି ୪ ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ!
 

Today is mauni amavasya these 4 zodiac signs will be lucky
ଆଜି ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟା, ବଦଳିବ ଏହି ୪ ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରରେ ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟା ବା ମାଘ ଅମାବାସ୍ୟା ପ୍ରତିବର୍ଷ ମାଘ ମାସର ଅମାବାସ୍ୟା ତାରିଖରେ ପାଳନ କରାଯାଏ। ଏହି ଦିନ ଦାନ ପାଇଁ ସ୍ନାନ କରିବାର ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି।ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟା ଫେବୃଆରୀ ୯ ତାରିଖ ତଥା ପାଳନ କରାଯିବ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ପୂର୍ବପୁରୁଷଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟାର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି।

ଫେବୃଆରୀ ୮ ତାରିଖରେ ଅର୍ଥାତ୍ ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବୁଧ ଗ୍ରହ ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଏହା ସମସ୍ତ ୧୨ ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ମୁଖ୍ୟତଃ ୪ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଏହି ୪ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଅନାବଶ୍ୟକ ଚିନ୍ତା ଘାରିବା ସହ ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ହେବ! ପଢନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ 

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟାରେ ପ୍ରୟାଗର ସଙ୍ଗମରେ ସ୍ନାନ କରି ଜଣେ ପରିତ୍ରାଣ ମିଳିଥାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ,ଦେବୀଦେବତା ଏବଂ ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତି ଏଠାକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି। ମୌନି ଅମାବାସ୍ୟାରେ ଉପବାସ ରହି ବ୍ରତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶୁଭଫଳ ମିଳଇଥାଏ।

ମେଷ ରାଶି-ମକର ରାଶିରେ ବୁଧର ପୂର୍ବବାସ ହେତୁ, ମେଷ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। କ୍ୟାରିୟର ସମସ୍ୟାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ଉତ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ନୂଆ ଗାଡ଼ି କିଣିପାରନ୍ତି।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ମେଷ ରାଶିରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଗଜକେଶରୀ ଯୋଗ, ରାହୁ ଓ କେତୁଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ବଢିବ ସମସ୍ୟା!

ବୃଷ ରାଶି-ଫେବୃଆରୀ ୮ ତାରିଖରେ ମକର ରାଶିରେ ବୁଧଙ୍କ ପୂର୍ବବାସ ହେତୁ, ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଆରାମ ପାଇବେ।

କର୍କଟ ରାଶି-କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବେ। ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି- କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଲାଭବାନ ହେବେ। ପଦବୀ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ସାଙ୍ଗ କିମ୍ବା ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହେବ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :୪ଟି ବଡ଼ ଗ୍ରହର ଗତି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ!

( Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଘରୋଇ ଉପଚାର ଓ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏହାକୁ ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୟାକରି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ।)

Share this story

World Odia Language Conferene