ଏହି ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବା ସହ ଆୟ ତୁଳନାରେ ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ, ପଢନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ  
 

Horoscope for Tuesday 16 january 2024
ପଢନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ  
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଅର୍ଥାତ ଜାନୁଆରୀ ୧୬ ତାରିଖ ହେଉଛି ମଙ୍ଗଳବାର। ଆଜି କେଉଁ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ କଟିବ ଓ କେଉଁ ରାଶି ପାଇଁ ସାବଧାନର ସହ ଚାଲିବାକୁ ପଡିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା..

ମେଷ ରାଶି: ଅଟକି ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପୂରଣ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ବହୁତ ଭଲ। ନୂତନ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହେବ। ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିବ। ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। କୌଣସି ବନ୍ଧୁ ସ୍ବତଃପ୍ରବୃତ୍ତ ଭାବରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିବେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ । ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଟକି ଥିବା କାମ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଉତ୍ସାହର ସହ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଳାଇବେ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମକଦ୍ଦମା ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଯିବ । ଘରେ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବା ନେଇ ଯୋଗ ରହିଛି ।

ବୃଷ ରାଶି-ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଆୟ ତୁଳନାରେ ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ଦେଖାଦେବ । ସନ୍ତାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ । ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟରେ ନିବେଶ କରନ୍ତୁ, ସମୟ ଅନୁକୂଳ ରହିଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ମହିଳାମାନେ ସନ୍ତାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ବାଥରୁମରେ ଅଧିକ ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍ ହେବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ କଣ? ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ 

ମିଥୁନ ରାଶି - ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ବାଟ ଖୋଲିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ନରମ ଶବ୍ଦର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ କେବଳ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସେହିପରି ଯୁବକମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଉଭୟ ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବାଧା ଦୂର କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। କଥା କହିବା ସମୟରେ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଶୁକ୍ର ଗୋଚର, ଏହି ୩ ରାଶିଙ୍କ ବଦଳିଯିବ ଭାଗ୍ୟ, ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେବ ଧନ ବର୍ଷା!

କର୍କଟ ରାଶି - କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ବିଳମ୍ବ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ, ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଳସୁଆମି ଦେଖାଇଲେ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, ଆଜି ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ, ନା ଆପଣ ଅଧିକ ଲାଭ କିମ୍ବା କ୍ଷତି କରିବେ ନାହିଁ। ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ କିମ୍ବା କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଆଜି କାରବାର ସମୟରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଆୟ ଅନୁସାରେ ବ୍ୟୟ ହେବ। ଅକସ୍ମାତ୍‌ ଧନ ଲାଭ ଯୋଗ ରହିଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଯୋଜନା ମୁତାବକ କାମ ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ପଢ଼ାମନସ୍କ ହେବେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପହାର ପାଇପାରନ୍ତି।

ସିଂହ ରାଶି- ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଜଟିଳ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିବେ, ପରିସ୍ଥିତିର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗ ଦେଖିବା ଏବଂ ବୁଝିସୁଝି ପରେ ହିଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଭଲ ହେବ। ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ସାଧାରଣ ଆଚରଣ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ, ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଚାପ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

କନ୍ୟା ରାଶି- କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ନୂତନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣର ବିକାଶ କରୁଥିବା ଦେଖାଯିବେ, ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାକୁ ସହଜ କରିବେ। ପୈତୃକ ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଘରର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ କରିବା ଉଚିତ୍। ଯୁବକମାନେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି, କିମ୍ବା ଏହା କୁହାଯାଇପାରେ ଯେ ଅଳସୁଆ ପ୍ରବୃତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ଟାର୍ଗେଟ୍‌କୁ ପୂରା କରନ୍ତୁ। ନୂତନ ଯାନବାହନ କ୍ରୟ କରିପାରନ୍ତି। ଅଯଥାରେ କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରନ୍ତୁନି। ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇପାରେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ରାହୁ ଓ କେତୁଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଏହି ୪ ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସୁଛି ଭଲ ସମୟ!

ତୁଳା ରାଶି - ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ଦେଖାଯିବେ। ଆଜି ଯାହା ବି କାମ ଆସେ, ଆପଣ ଏହାକୁ ସତର୍କତାର ସହ କରିବା ଉଚିତ୍। ପରିବହନ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ବଡ଼ ଅର୍ଡର ପାଇପାରନ୍ତି, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନେ ଭଲ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ବହୁତ ସମୟ ପରେ, ଆପଣ ନିଜର ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ କିମ୍ବା କଥା ହେବେ, ଯଦି କୌଣସି ପୁରୁଣା ରାଗ-ଅଭିମାନ ବାକି ଅଛି ତେବେ ସେସବୁକୁ ଭୁଲିଯାଇ ନିଜ ଦିନକୁ ଭଲରେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ।

ବିଛା ରାଶି - ବିଛା ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, କେବଳ ସର୍ବାଧିକ ପରିଶ୍ରମ ସେମାନଙ୍କ ନାମକୁ ପଦୋନ୍ନତି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଦୁଗ୍ଧ ଜାତୀୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା  ଲୋକଙ୍କୁ ସାମଗ୍ରୀ ଅଭାବ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯୁବକମାନେ କିଛି ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ।

ଧନୁ ରାଶି: ଆଜି ବାଣୀ ଓ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା କରିବା ନେଇ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି ନହେଲେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। ବ୍ୟାପାରରେ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ସାବଧାନର ସହ କାମ କରନ୍ତୁ, ଲାଭ ପାଇବେ। ବ୍ୟସ୍ତତାରେ ରହିବା ସତ୍ତ୍ବେ ନିଜ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିନେବେ। ନୂଆ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇପାରେ। ପରିବାର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାମ ପୂରା ହୋଇପାରେ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଲାଭ ହେବ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ମକର ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଚଳନ, ୧୫ରୁ ବଦଳିବ ଏହି ୪ ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ, ହେବ ଧନର ବର୍ଷା !

ମକର ରାଶି: ସାମୂହିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗେଇବେ । ସମ୍ମାନିତ ହେବେ । ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ । ଆସ୍ତିକ ମନୋବୃତ୍ତିର ହୋଇପାରନ୍ତି । ମଧୁରଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରି ଅନୁସରଣକାରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ । ସାନ ଭାଇଙ୍କଠାରୁ ଆଦର ମିଳିବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି-ଦେହ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବାଦ ବିବାଦ ଦେଖାଦେବ । ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ । ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବେ। ଅଚାନକ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ରହିବନି। ଅନ୍ୟକୁ ଉଧାର ଦେଇ ଠକି ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆୟ ଅନୁସାରେ ଅଧିକ ବ୍ୟୟ ହେବ। ଭଗବାନଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି: ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଫଳତାର କରିବେ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ । ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ସ୍ଵଭାବରେ ଉଗ୍ରତା ରହିବ । ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିନ୍ତୁ। ଦୂରଯାତ୍ରା ନେଇ ଯୋଗ ରହିଛି। ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରନ୍ତୁନି। ନିଜ କଥା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ। ବୈବାହିକ ଜୀବନ ମଧୁମୟ ହେବ। ପିଲାମାନେ ପଢ଼ାପଢ଼ିରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକ; ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କଟିବ ଏହି ସପ୍ତାହ, ପଢନ୍ତୁ ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ…
 

Share this story

World Odia Language Conferene