ଏଭଳି ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ! ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ନୀତି ଶାସ୍ତ୍ରରେ ରହିଛି ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ
 

Chanakya Niti Such Wife Cause Husband Death Know Details
ଏଭଳି ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ!
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ନୀତି ଶାସ୍ତ୍ର ମାନବ ଜୀବନ ପାଇଁ ଏକ ଅମୂଲ୍ୟ ଧନ ଅଟେ । ଏଥିରେ ଜୀବନର ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅନେକ କଥା କୁହାଯାଇଛି । ଏଗୁଡ଼ିକରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିପାରେ । ଏହି ନୀତିରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଚାଣକ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କଥା କହିଛନ୍ତି । 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ସକାଳ ବା ପାହାନ୍ତିଆ ସେକ୍ସ ଶରୀରକୁ ଦେଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା, ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ଯଦି ଏବେ ହିଁ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ 

ଏକ ପରିବାର ତିଆରି କିମ୍ବା ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଭୂମିକା ରହିଛି ବୋଲି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଯଦି ଜଣେ ମହିଳା ଗୁଣବତ୍ତା, ତେବେ ସେ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥାକୁ ଉନ୍ନତିର ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇଯାଆନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁଣବତ୍ତା ହୋଇ ନଥାନ୍ତି ତେବେ ସେ ପରିବାରକୁ ନଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। 

ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ପରସ୍ପର ସହ ଜଡିତ । କିନ୍ତୁ ଚାଣକ୍ୟ ଏପରି ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ସାଜନ୍ତି । କୌଣସି ପୁରୁଷ ଦୁଷ୍ଟ ପତ୍ନୀ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଚାଣକ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାପ ଥିବା ଘରେ କେହି ରହିପାରିବେ ନାହିଁ। କୌଣସି ପୁରୁଷ ମନ୍ଦ ଚରିତ୍ରର ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ବାଥରୁମରେ ଅଧିକ ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍ ହେବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ କଣ? ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ 

ଯେଉଁ ଘରେ କ୍ରୋଧିତ, କଠୋର, ଦୁଷ୍ଟ ମହିଳା, ଚତୁର ତଥା ମନ୍ଦ ବନ୍ଧୁ, ଅନୈତିକ ସେବକ ଓ ସାପ ଅଛନ୍ତି, ସେଠାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଘୂରି ବୁଲୁଥାଏ । ଏମାନଙ୍କ ସହ ରହିଲେ କିମ୍ୱା ବସବାସ କଲେ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ନେଇ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ।

ଯେଉଁଠାରେ ସାପ ବାସ କରନ୍ତି ସେଠାରେ ରହିବା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ । କାରଣ ଆପଣ କେବେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି କେତେବେଳେ ଆପଣ ସାପ କାମୁଡ଼ାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।ଅଧିକନ୍ତୁ, ଖରାପ ସ୍ୱଭାବର ବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ । ସେ କେବେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ସେ କେବେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସେବକ କିମ୍ବା କର୍ମଚାରୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଉଛନ୍ତି ତେବେ ସେ ଦିନେ ନା ଦିନେ ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷତି କରିପାରନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମନ୍ଦ ମହିଳା ବାସ କରନ୍ତି ସେହି ଘରର ମାଲିକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ସଙ୍ଗେ ସମାନ । ଜଣେ ଖରାପ ପ୍ରକୃତିର ମହିଳା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ବର୍ବାଦ କରିଦେବ । 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଶନି ଦେବଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଫଳରେ ଏହି ଦୁଇଟି ରାଶି ହେବେ ଉପକୃତ ଓ ସମସ୍ତ କଷ୍ଟରୁ ପାଇବେ ମୁକ୍ତି! 

( Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଘରୋଇ ଉପଚାର ଓ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏହାକୁ ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ନାହିଁ।)
 

Share this story

World Odia Language Conferene