ସକାଳ ବା ପାହାନ୍ତିଆ ସେକ୍ସ ଶରୀରକୁ ଦେଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା, ଜାଣି ନାହାନ୍ତି ଯଦି ଏବେ ହିଁ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ 

Health benefits of early morning sex
ପାହାନ୍ତିଆ ସେକ୍ସ ଶରୀରକୁ ଦେଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ସେକ୍ସ ଆମ ଜୀବନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ପାହାନ୍ତିଆ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କର ଲାଭ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଯେପରି ଏକ କପ୍ କଫି ଆପଣଙ୍କୁ ସକାଳେ ସତେଜ କରେ, ସେହିପରି ସକାଳେ କରାଯାଇଥିବା ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ଆପଣଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସକାଳ ବା ପାହାନ୍ତିଆ ସମୟରେ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ମାତ୍ରାରେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।  

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଏହି ସବୁ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଗଲେ ଜମାରୁ କରନ୍ତୁନି ଅଣଦେଖା, ହୋଇପାରେ ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍‌, ନଚେତ୍‌...

ସକାଳେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର ଲାଭ ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ସ୍ତରକୁ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମାନସିକ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ବିବାହିତ ପୁରୁଷ ମହିଳା ପ୍ରତି କାହିଁକି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି? ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହୁଛି ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ?

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥାଏ ଯେ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ କ’ଣ? ଅନେକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମୟ ହେଉଛି ପାହାନ୍ତିଆ ସମୟ ବା ସକାଳ। କାରଣ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାପମୁକ୍ତ ରୁହ ଏବଂ ତୁମର ଶରୀର ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥାଏ। ସକାଳେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଏହି ସମୟରେ ଇଷ୍ଟ୍ରୋଜେନ୍ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ରହିଥାଏ।

୨୦୧୩ରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ହରମୋନ୍ ସ୍ତର ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଲିବିଡୋ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ। ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଏହି ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକ ଯେତେ ଅଧିକ, ଆପଣ ଯୌନ ଇଚ୍ଛାକୁ ଅଧିକ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଏହି ଉପାୟରେ ସକାଳେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର ଲାଭ ଆପଣଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଅର୍ଗାଜିମ୍ ଦେବା ଜଣାଶୁଣା।

ସକାଳର ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କର ଲାଭ ଅନେକ: ସକାଳ ବା ପାହାନ୍ତିଆ ସମୟରେ ଶରୀରର ଶକ୍ତି ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ରହିଥାଏ। ଏହି ସମୟରେ ଶରୀର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇନଥାଏ। ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ସଂଭୋଗ କରିପାର। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ସେକ୍ସ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସକାଳ ସମୟରେ ସେକ୍ସ କରିବା ଦ୍ୱାରା କଣ ସବୁ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :କିଡନୀ ରୋଗୀ ସାବଧାନ ! ଭୁଲରେ ବି ଖାଆନ୍ତୁନି ଏହି ଖାଦ୍ୟ, ନଚେତ୍ ପସ୍ତେଇବେ!

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଯେତେ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ଥାଏ, ସେକ୍ସ ଭଲ ହେବ। ୨୦୦୭ରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଉଚ୍ଚ ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ସ୍ତର ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଲିବିଡୋ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ଏବଂ ଯୌନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। 

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୨୦୦୦ରେ କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଶରୀରରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରର ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ମଧ୍ୟ ଇରେକ୍ସନ୍ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ସକାଳର ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରର ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ଅଧିକ ସମୟ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଯୌନଶକ୍ତି ବଢାଇବ ଏହି ୫ ଖାଦ୍ୟ, ଦରକାର ପଡିବନି ଟାବଲେଟ୍‌ କି କ୍ୟାପସୁଲ୍‌
 

Share this story

World Odia Language Conferene