ପାକିସ୍ତାନ ଫେରିଯିବେ ଭାଇରାଲ ଭାଉଜ: ସୀମା ହାଇଦରଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ପଠେଇବ ପୋଲିସ

seema hyder will return pakistan as soon as possibale says up police

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକ ସୀମା ହାୟଦାରଙ୍କ (Seema Haider) ବିଷୟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜେନେରାଲ ଆଇନ ଓ ଅର୍ଡର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବଡ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୀମାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ (Pakistan) ପଠାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀମାକୁ ନେଇ ନେପାଳ ଯିବାକୁ ପୋଲିସର କୌଣସି ଯୋଜନା ନାହିଁ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସଭିଙ୍କ ଦୁଃଖସୁଖର ସାଥୀ ରାଣୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଖାସ୍ କଥା

ସେ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁପ୍ତଚର ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ୟୁପି ପୋଲିସ (UP Police) ତରଫରୁ ବିଶେଷ କିଛି କୁହାଯାଇ ନାହିଁ । ସେ କେବଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଏଜେନ୍ସି ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦୁଇଟି ଦେଶ ସହିତ ଜଡିତ । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଠୋସ୍ ପ୍ରମାଣ ମିଳି ନାହିଁ, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କିଛି କହିବା ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ ।

ୟୁପି ପୋଲିସ ସୀମା ହାୟଦାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦେଶକୁ ପଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, 'ଏହି ମାମଲାରେ ସୀମା ଜେଲ ଯାଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି।  ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆକ୍ସନ ପକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି । ତାଙ୍କୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଆଇନଗତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଛି, ସେହି ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚାଲିଛି ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଚତୁର୍ଥୀ ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲଡ ଲାଇନ୍

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ତରଫରୁ ସୀମା ହାଇଦରଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ବିତାଡିତ କରାଯିବ କି ବୋଲି ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, 'ଏଥିପାଇଁ ଆଇନ ସ୍ଥିର ହୋଇସାରିଛି । ସେହି ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।'

ମେରେଜ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଖୋଲିଦେଲା ରହସ୍ୟ
ସୀମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ସଚିନ୍ ମୀନାଙ୍କ ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମେ ଚାରି ପିଲାଙ୍କ ସହ ପାକିସ୍ତାନର କରାଚିରୁ ୟୁଏଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତା’ପରେ ସେଠାରୁ ନେପାଳ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କଲେ । ତାଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ସଚିନ ନେପାଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ବସ୍ ଯୋଗେ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସୀମା ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁପ୍ତଚର ଅନୁଯାୟୀ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି । ସୀମା ହାୟଦାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନେପାଳରେ ସଚିନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେ ଭାରତ ଆସି କୋର୍ଟରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖିବା ପରେ ଓକିଲ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ବିବାହ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଏହା ପରେ ଓକିଲ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସୀମାଙ୍କୁ ମେ' ମାସରେ ପ୍ରଥମେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସୀମା ହାଇଦର୍‌ଙ୍କୁ ସୀମା ପାର୍‌ କରାଇବାରେ ରହିଛି ତୃତୀୟ ଲୋକର ହାତ

କାହିଁକି ମାରିଆ ଖାନ ନାମ ରଖିଥିଲେ ସୀମା ହାୟଦାର?
ସୀମା ଓ ସଚିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ସେମାନେ PUBG ଖେଳ ଖେଳିବାବେଳେ ପରସ୍ପର ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଫୋନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଓ ଏହା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା । ସେ ୟୁପି ଏଟିଏସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ PUBG ଖେଳିବା ପାଇଁ ମାରିଆ ଖାନ ନାମକ ଏକ ଆଇଡି ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ୟୁପି ଏଟିଏସ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ସୀମା ନିଜକୁ ଅଶିକ୍ଷିତ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଇଂରାଜୀ ଧାଡ଼ି ପଢିବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେ କୌଣସି ଭୁଲ ନକରି ଏହାକୁ ନିର୍ଭୁଲ୍ ଭାବରେ ପଢି ପାରିଥିଲେ ।

 

Share this story

World Odia Language Conferene