କାନ ଭିତରେ ପଶି ଘର କଲା ବୁଢିଆଣୀ: ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାନ ଦେଖି ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଉଡିଗଲା ହୋସ !

manisha kanare budiani ghara

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୁଲରେ କାନ ଭିତରକୁ ଛୋଟ ପୋକଟିଏ ବି ଯଦି ଚାଲିଯାଏ, ତେବେ ଅସ୍ଥିରତା କେତେ ବଢ଼ିପାରେ ତାହା ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର । ବଢ଼ୁଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଓ ଅସ୍ଥିରତା ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗେ । ଭାବନ୍ତୁ ଯଦି ସେହି ଜିନିଷଟି ଏକ ବୁଢିଆଣୀ (Spider in man ear), ତେବେ ମଣିଷର ଅବସ୍ଥା କ’ଣ ହେବ, ଆପଣ ଏହା କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ (Social media)ରେ ଏପରି ଏକ  ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ (Viral) ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାନରେ ବୁଢିଆଣୀ  (ସ୍ପାଇଡର ଭିଡିଓ) ପଶି ଜାଲ ବୁଣି ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହି ଭୟାନକ ଫୁଟେଜ୍ (Scary footage) ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ମଧ୍ୟ ଲୁହରେ ଭରିଯିବ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଚତୁର୍ଥୀ ପୂର୍ବରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲଡ ଲାଇନ୍

ଏହି ହୋସ ଉଡ଼ାଇ ଦେଲା ଭଳି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ (Instagram)ରେ ଡେଲି ମେଲ (@Daily Mail) ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖାଯାଇଛି, ଚାଇନାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଡାକ୍ତର (Doctor) ଆବଶ୍ୟକ କଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇଥିଲେ, ବୁଢିଆଣୀ ତାଙ୍କ କାନରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା ।  ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପରୀକ୍ଷଣରୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ କାନ ଭିତରେ ଏକ ବୁଢିଆଣୀ ବୁଲୁଛି, ଯାହା ଶୀଘ୍ର କାନ ଭିତରେ ଜାଲ ତିଆରି କରୁଛି। ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଡାକ୍ତର ମାଇକ୍ରୋସ୍କୋପିକ୍ ଦୃଶ୍ୟ (Live Spider Crawls Out Of A Man Ear) ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାନ ଭିତରେ ପଶିଥିବା ବୁଢିଆଣୀକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖିପାରୁଛନ୍ତି, ଯାହା ଦେଖିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆତ୍ମା ​​କମ୍ପିବ ଉଠିବ । 

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସୀମା ହାଇଦର୍‌ଙ୍କୁ ସୀମା ପାର୍‌ କରାଇବାରେ ରହିଛି ତୃତୀୟ ଲୋକର ହାତ

 

 

ଡେଲି ମେଲର ପୋଷ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ବୁଢିଆଣୀ କାନ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭୟାନକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ ଯେ, ବୁଢିଆଣୀ ଯେଉଁପରି ଘୁରି ଘୁରି ଜାଲ ବୁଣୁଛି, କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସେହି  ଅନୁସାରେ କେତେ ପରିମାଣରେ ବଢୁଥିବ । ଏପରିକି ବୁଢିଆଣୀ ରୋଗୀ କାନରେ ଜାଲ ବୁଣୁଥିବା ଦେଖି ଡାକ୍ତରମାନେ ଏକ ମିନିଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ବାଟରେ ଚାଲୁ ଚାଲୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ଯଦି ମିଳେ କଣ କରିବେ? କଣ କହୁଛି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର...

୨୦ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିବା ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଏହା ଉପରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି । ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୟ।' ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟାନକ ଅଟେ।' ତୃତୀୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ଶୋଇବା କଷ୍ଟକର ହେବ । କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏପରି ନହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ । ନିୟମିତ ଭାବରେ ଘରର ସମସ୍ତ ରୁମକୁ ସଫା ସୁତୁରା ରଖିବା ସହ ଫିନାଇଲ୍ ତଥା କୀଟନାଶକ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ଘର ଅପରିସ୍କାର ହେଲେ ଘରେ ନାନାଦି ପ୍ରକାରର କୀଟ ବାସ କରନ୍ତି ଆଉ ଯଦି ଘରେ ଛୋଟ ପିଲା ଥିବେ ତେବେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କୀଟ ପତଙ୍ଗ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥାନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବାର ନଜିର ରହିଛି । ତେଣୁ ଯଦି ଘରେ ଛୋଟ ପିଲା ଅଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଶୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ମଶାରୀ ପକାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଯାହା ଫଳରେ ସେମାନେ ଏଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଅମରତ୍ୱ ସନ୍ଧାନରେ କଳିଯୁଗର ମଣିଷ: ନର ଯଦି ନ ମରିବ କଣ ହେବ ?

Share this story

World Odia Language Conferene