World Odia Language Conferene

ପ୍ରଥମେ ସନ୍ତାନ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀ ର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଷଷ୍ଠ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସ୍ୱାମୀ 
 

After The Death Of His Wife The Husband Committed Suicide By Jumping From The 6th floor of the karnal medical college
ବିବାହର ୯ ମାସ ପରେ ଉଜୁଡ଼ିଗଲା ପୁରା ସଂସାର 
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ହରିୟାଣା କର୍ଣ୍ଣଲ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣି ସ୍ୱାମୀ କଳ୍ପନା ଚାୱଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଷଷ୍ଠ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ସକାଳ ପ୍ରାୟ ତିନିଟା ବେଳେ ଘଟିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। 

ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଏ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଉଭୟ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରସବ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଥିବାବେଳେ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇ ଥିଲେ।

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : କିଡ଼ନୀକୁ ରୋଗ ମୁକ୍ତ ରଖିବ ଏହି ୫ଟି ସୁପରଫୁଡ୍, ଷ୍ଟୋନ୍ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆଶଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ କରିବ କମ୍ !

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ପାନିପଥ ରେଳ କଲୋନୀର ବାସିନ୍ଦା ଅମାନ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସାନଭାଇ ଅଶୁ ଶର୍ମା (୨୫) ଏକ ଘରୋଇ କାରଖାନାରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୩ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବାସିନ୍ଦା କାଜଲ (୨୨) ଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ସୋମବାର, ଯେତେବେଳେ ଗର୍ଭବତୀ କାଜଲଙ୍କୁ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିଲା, ତାଙ୍କୁ ଔଷଧ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା। ସେତେ ବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ପାନିପଥର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ  ପତ୍ନୀ କାଜଲ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ । ଅସୁସ୍ଥତା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ସେ ଗର୍ଭପାତ କରିଥିଲେ। । ସେ ଏକ ମୃତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରସବ ପରେ କାଜଲଙ୍କ ରକ୍ତସ୍ରାବ ବନ୍ଦ ହେଉନାହିଁ ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣଲ କଳ୍ପନା ଚାୱଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଥିଲେ |

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ପାଣି ପିଇବା ସମୟରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି କି ଏହି ଭୁଲ ? ଆଜି ହିଁ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ! ନଚେତ୍... 

ସୋମବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ ଟା ସମୟରେ କାଜଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଅଶୁ ହନୁମାନ ହନୁମାନ ଚଲିସା ପଢୁ ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ କାଜଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଷଷ୍ଠ ମହଲାକୁ ଗଲେ। 

ତାଙ୍କ ପଛରେ  ସେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅଶୁ ଝରକା ପାଖରୁ ଡେଇଁବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ଗୋଡକୁ ଧରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ କବଳରୁ ଖସିପଡି ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଆଶୁଙ୍କ ମା ଏବଂ ଭଉଣୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଶୁଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ଲୋକ ମାନେ ଆଶୁଙ୍କୁ ଉକୁସାଉ ଥିଲେ ଯେ ଏବେ ଝିଅ ମାରିବା ପରେ ତମେ ବଞ୍ଚିକି କଣ କରିବ ?  ସେଥିପାଇଁ ଅଶୁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି।

ପାନିପଥ ବାସିନ୍ଦା କାଜଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଶୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପରେ ଉଭୟ ମୃତଦେହ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଖବରକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ଆଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପେଟ ସଫା ହେଉନି କି ? କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ, ଥରକେ ହେବ ସଫା...

Share this story