ଓଡିଶାରୁ ୩୫୦ କୋଟି ଜବତ ଘଟଣା: ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାନ୍ତା ୧୦୦ କୋଟି, ଆୟକର ବିଭାଗ ହାତରେ ଲାଗିଲା ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ!, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ...

Fresh revelation has come to fore as the seized Rs 350 crore by IT sleuths has to spend on elections by BJP

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଟଙ୍କାର ପାହାଡ ଜବତ ହୋଇଛି । ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜକିଶୋର ସାହୁ ଓ ଦେବରାଜ ସାହୁଙ୍କ ଘରୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଛି ଯେ ଜବତ ଟଙ୍କାକୁ ଟ୍ରକରେ ଆଣିବାକୁ ପଡିଛି ।

ସୁନ୍ଦରଗଡ ଓ ସମ୍ବଲପୁରରେ ରେଡ୍ ବେଳେ ପୁଳା ପୁଳା ନୋଟ ବିଡା ଜବତ ହୋଇଛି ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ । ବିଡା ବିଡା ଟଙ୍କାରେ ଆଲମିରା ଭର୍ତି ହୋଇଛି । ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆରୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ବିଡା ଦେଖି ତାଜୁବ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତିି ଆୟକର ଅଧିକାରୀ । ଘରର ଯୋଉଠି ହାତ ମାରିଲେ ସେଠାରୁ ବାହାରୁଛି ପୁଳା ପୁଳା ଟଙ୍କା ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସୁନ୍ଦରଗଡ, ରାୟଗଡା, ବୌଦ୍ଧ ଏବଂ ଟିଟଲାଗଡରେ ଏକା ସଙ୍ଗରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ରେଡ୍ ଚାଲିଛି । ଟଙ୍କା ଗଣି ଗଣି ମେସିନ୍ ବି ହାଲିଆ ହୋଇଗଲାଣି । ଟଙ୍କା ଗଣା ପାଇଁ ୧୨ଟି ମେସିନ୍ ଲାଗିଛି । ବହୁ ଦିନ ଧରି ବିଡା ବନ୍ଧା ହୋଇ ରହିଥିବାରୁ ଟଙ୍କା ଗଣିବାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ: ଦେଖନ୍ତୁ EXCLUSIVE ଭିଡ଼ିଓ: ୩୫୦ କୋଟି ଜବତ ଘଟଣାରେ ଆସିଲା ସାଙ୍ଘାତିକ ତଥ୍ୟ, ଧୀରଜଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଆ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନେଇଥିଲେ ୭୫ କୋଟି !

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଧିରଜ ସାହୁ ଙ୍କ ଟଙ୍କା ଗଛିତ ହୋଇ ରହିଥିବା ଆଇଟି ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଗତ ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବା ପାଇଁ ଥିବା ବେଳେ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି ଆୟକର ବିଭାଗ । 

କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଝାଡଖଣ୍ଡ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ ରୁ ଆୟ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ ଟ୍ରକ ଟଙ୍କା ଓଡ଼ିଶାରେ କାହିଁକି ଗଛିତ ହୋଇଥିଲା ? ସରକାରଙ୍କୁ ଠକୁଥିବା ଏହି ଠକଙ୍କୁ କିଏ ଦେଉଥିଲା ସୁରକ୍ଷା ? ଆଇଟି ର ତନାଘନା ଭିତରେ କିଛି ରୋଚକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ରାଜବଂଶ ସହ ଜଡିତ ଜଣେ ବିଜେପି ତୁଙ୍ଗ ନେତା ଓ କଳାହାଣ୍ଡିର ଆଉ ଜଣେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ନେତୃତ୍ୱ କୁଆଡେ ଏହି ଧିରଜଙ୍କୁ ଦେଉଥିଲେ ସିକ୍ୟୁରିଟି । ଏ ନେଇ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଡିଲ ସରିଥିଲା ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ:

ଗତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ଉପନିର୍ବାଚନ ରେ ଧିରଜଙ୍କ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ଓଡ଼ିଶାର ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ଭଳି ସଙ୍ଗୀନ ସୁରାକ ଲାଗିଛି ଆଇଟି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ: ଦେଖନ୍ତୁ Exclusive ଛାତିଥରା ଭିଡ଼ିଓ: ଭାରତର ସିପାହୀ ନିରା ଆର୍ଯ୍ୟା - ଏମିତି ଜଣେ ନାରୀ ଯାହାଙ୍କ ସ୍ତନ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା, ତାଙ୍କ ଛାତିରୁ ଲୁଗା ଖୋଲି ଦିଆଯାଇଥିଲା...

କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ସହ ବିଜେପି ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କର ଏଭଳି ଭିତିରି ବୁଝାମଣା ସଭିଙ୍କୁ ତାଯୁବ କରିଛି । ଠାକୁର ଘରେ କିଏ ନାଂ ମୁଁ କଦଳୀ ଖାଅନି ନ୍ୟାୟରେ ପ୍ରେସମିଟ କରି ବିଜେପି ନେତା ନିଜ ଦେହରେ ଲାଗିଥିବା ଅଳିଆ ସଫା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ।

Share this story

World Odia Language Conferene