ମରିଯାଇଛି ମାନବିକତା: କୁକୁର ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ଯୁବକ, ପୁରା କାରନାମା ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ

youth raped street dog whose video went viral

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏକ ବଡ ଖବର ଆସିଛି ଯାହା ମାନବିକତା ପ୍ରତି ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଚି କରିଛି । ଜଣେ ପୁରୁଷ କୁକୁର ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଥିବା ମାମଲାଟି ହରିନଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୋଲି ଦାବି ହେଉଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକ ପାର୍କରେ ଜଣେ ପୁରୁଷ କୁକୁରକୁ ନିଜ କାମୁକ ଲୋଭର ଶିକାର କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷ ଜଣକ ଏହି କୁକୁରକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ପଶୁପାଳକ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଜଣକ ପୋଲିସ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହିତ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ତେବେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟର ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ କୁକୁରକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ମାମଲାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ପୋଲିସ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ଋତୁସ୍ରାବ ବେଳେ  ପାର୍ଟନର ସହ ସୁଖ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ବ୍ୟାକୁଳ କି? ଏହି ପାଞ୍ଚ ଉପାଦେୟ ଟିପ୍ସ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ...

SHO ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ନକରିବାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦୁଇ ରୁ ତିନି ଦିନ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସେ କହିଥିଲେ । ସେପଟେ ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଦେଖାଦେଇଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛି । ଏଆଇସିସିର ସଦସ୍ୟ ପଙ୍ଖୁଡ଼ି ପାଠକ ନିଜର ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମାମଲା କାହିଁକି ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, "ଆସନ୍ତୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା । କୌଣସି ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ ନକରି ଏବଂ ଏହି ରାକ୍ଷସକୁ ଗିରଫ ନ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଜଣେ ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରୁଛି । SHO ହରିନାଗରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ କଣ ବାଧା ଦେଉଛି ?" ଏହା ଅପରାଧ ନୁହେଁ କି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ SHO ର ଅଭିଯୋଗକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ପଶୁ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବିଭାଗର ଲୋଗୋକୁ ତାଙ୍କ ଡିପିରେ ରଖିଥିବା ମଞ୍ଜୁନାଥ କାମାଥ ଲେଖିଛନ୍ତି, "ହରିନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସେମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ କୁକୁର ବଳାତ୍କାରର ଭିଡିଓ ପ୍ରମାଣ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି ।

ଅପରାଧ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଯଥେଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି କି ?" ଏଥିସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 24 ଫେବୃଆରୀରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଭିଡିଓ ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ରୁ ସ୍ୱୀକାର କରି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାର ନୋଟିସ୍ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ : ବିବାହ ପରେ ରାତିରେ ମହିଳାମାନେ ଗୁଗୁଲରେ ଯାହା ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି, ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ ଉଡିଯିବ...

ସେ SHO ର ଅଭିଯୋଗକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ପଶୁ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବିଭାଗର ଲୋଗୋକୁ ତାଙ୍କ ଡିପିରେ ରଖିଥିବା ମଞ୍ଜୁନାଥ କାମାଥ ଲେଖିଛନ୍ତି, "ହରିନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସେମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ କୁକୁର ବଳାତ୍କାରର ଭିଡିଓ ପ୍ରମାଣ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏଫଆଇଆର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି ।

ଅପରାଧ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଯଥେଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି କି?" ଏଥିସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୪ ଫେବୃଆରୀରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଭିଡିଓ ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ କୁ ସ୍ୱୀକାର କରି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାର ନୋଟିସ୍ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । 

Share this story

World Odia Language Conferene