ମାତ୍ର ୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ନିଜ ନାଁରେ କରିପାରିବେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି

make crores of rupees after investing Rs 5000 rupees

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଯେକୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ ।

ଯଦି ଆପଣ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାସିନ୍ଦା, ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଖୁସି ଆଣିପାରେ । ୟୁପି ପ୍ରପର୍ଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫର ମାମଲାରେ ଯୋଗୀ ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି । ୟୁପିର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଏବଂ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିଭାଗ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି । ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ କେବଳ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟି ଦେଇ ପରିବାରର ଯେକୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସମ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: ପାପ ଗ୍ରହ କେତୁର ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ: ମତ ଭେଦ, ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରିବେ ଏହି ୫ ରାଶି

ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ନିୟମ ୨୦୨୨ ଜୁନ୍ ୧୮ରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି । ଏହି ଯୋଜନା ଆସନ୍ତା ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ । ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସମ୍ପତ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ୟୁପି ସରକାର ସର୍ବାଧିକ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟି ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ, ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟି ୟୁପିର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟର ୫% ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ୭% ଥିଲା ।

କାହାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବି?

ଅଗଷ୍ଟ ୩ରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି ଏକ ଉପହାର କାରବାର ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ପାରିବେ ଯେପରିକି ପୁଅ- ଝିଅ, ପିତାମାତା, ଭାଇ, ଭଉଣୀ, ସ୍ୱାମୀ, ପତ୍ନୀ, ବୋହୂଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଉପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୫ ହାଜର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାମ୍ପ ଡ୍ୟୁଟି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ: ମନ୍ଦିରକୁ ଜଳ ଢାଳିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ୨ କାଉଡ଼ିଆ

ଆପଣ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଉପହାର ରୂପେ ଦେଇପାରିବେ...

ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କେବଳ ପରସ୍ପରକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆବାସିକ କିମ୍ବା କୃଷି ସମ୍ପତ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଯେକୌଣସି ଫାର୍ମ, କମ୍ପାନୀ, ଟ୍ରଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏହି ନିୟମ ବାହାରେ, ଯେପରିକି ସେମାନେ ୫ ହଜାର ପାଇଁ ଉପହାର ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ ବଡ଼ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଜମି ବିକ୍ରି କରନ୍ତି, ତେଣୁ ସରକାର ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ନିଜ ଚତୁରତାକୁ ସୀମିତ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।

Share this story

World Odia Language Conferene