ବ୍ରିଜରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ବସ୍ ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୨୧ ଜଣ ହୋଇଗଲେ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ 
 

Bus crash near Italian city of Venice kills at least 21 people
ବସ୍ ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୨୧ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ 
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଇଟାଲୀର ଭେନିସର ଏକ ବ୍ରିଜରୁ ମିଥେନ ଗ୍ୟାସରେ ଚାଲୁଥିବା ଏକ ବସ୍ ଖସି ପଡିଛି। ବ୍ରିଜରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ବସ୍ ରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଶିଶୁ ଏବଂ ବିଦେଶୀ ସମେତ ମୋଟ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ୧୮ ଜଣ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଟି ମେୟର ଲୁଗି ବ୍ରୁଗନାରୋ ଫେସବୁକରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଏହି ସପ୍ତାହ, ପଢନ୍ତୁ ଏ ସପ୍ତାହର ରାଶିଫଳ…

ଯେତେବେଳେ ଯାତ୍ରୀ ଭରା ବସ୍ କ୍ୟାମ୍ପିଂ ପଡିଆ ଆଡକୁ ଯାଉଥିଲା। ତା’ପରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୭.୩୦ ବେଳେ ଏହା ଏକ ଓଭରବ୍ରିଜରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ବସ୍ ତୁରନ୍ତ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲା। ବସ୍ ମେଷ୍ଟ୍ରେ ଜିଲ୍ଲାର ରେଳ ଲାଇନ ନିକଟରେ ପଡିଯାଇଥିଲା। 

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ତନୟା ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଲେ ସମ୍ବାଦର ନୂଆ ସଂପାଦକ

ତେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଭେନିସ ନଗର ପରିଷଦ ରେନାଟୋ ବୋରାସୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଦୁର୍ଘଟଣା ପୂର୍ବରୁ ୪୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ଇଟାଲୀର ମେଷ୍ଟ୍ରେ ଏବଂ ମାର୍ଗେରା ଜିଲ୍ଲାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରେଳ ଲାଇନରେ ଥିବା ଏକ ବ୍ରିଜ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ପାଗ ବଦଳୁଛି, ବର୍ଷାରେ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାନ୍ତୁ, ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ନ୍ତୁ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ବଢ଼ାଇବେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି

Share this story

World Odia Language Conferene