World Odia Language Conferene

ଗୋପାଳଙ୍କ ଭାଇ ଜାଣିଥିଲେ ନବ ଦାସଙ୍କ ମର୍ଡର ପ୍ଲାନ !, ଗୋପାଳଙ୍କ ଭାଇ କାହିଁକି ଝାରସୁଗୁଡାରେ ସକାଳୁ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ କରି ଚାଲିଯାଇଥିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର...

Had Gopal das brother knew about this murder plan

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼ କରିବା ଘଟଣାରେ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସ ଏଏସଆଇ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଭାଇ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଦାସ । ତାଙ୍କର ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଅଛି କି ନାହିଁ ସେନେଇ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ହେଲେ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଭାଇ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ କିଛି ସୁରାକ ପାଇଛି ।

ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ, ଭାଇ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଜାଣିଥିଲେ ନବ ଦାସଙ୍କ ମର୍ଡର ପ୍ଲାନ ! ହେଲେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଉଠାଇ ନେଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ବଡ଼ ଚର୍ଚ୍ଚା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପଚରା ଉଚରା କରି ଏପରି କି ଗନ୍ଧ ବାରିଲା ଯେ ଗୋପାଳଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ? ଗୁଳିମାଡ ପଛରେ ତାଙ୍କର ଅଛି କି ଲିଙ୍କ୍ ? ସେନେଇ ଖୋଳତାଡ଼ କରୁଛି କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ : ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା; କାହା ଫୋନ ପାଇଁ ଝିଅର କଲ୍ କାଟିଲେ ASI ଗୋପାଳ ଦାସ ?

୪ ଜଣିଆ ଟିମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ପୂରା ପରିବାରକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିଛି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପଚରାଉଚରା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଉଠାଇ ନେଇଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ବଡ଼ ଚର୍ଚ୍ଚା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ରାଜ୍ୟର ବିରୋଧୀ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡ ପଛରେ ବଡ଼ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଜିର ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏହା ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ପରିସରକୁ ଆସିଛି ।

ଖବର ମିଳିଛି  ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଭାଇଙ୍କର ଏକ ହୋଟେଲ ଥିଲା ଯାହା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଦିନ ସକାଳୁ ବନ୍ଦ ଥିବା ପାଖ ଦୋକାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଗୋପାଳଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇ ଚାକିରିରୁ ଅବସର ପରେ ବ୍ରଜରାଜନଗରରେ ହୋଟେଲ ଖୋଲି ବ୍ରହ୍ମପୁରର ପାରମ୍ପାରିକ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ଥୁତ କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ ।

ହୋଟେଲକୁ ଭଡାରେ ଦେଇଥିବା ମାଲିକଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପଚରାଉଚରା କରିବା ସମୟରେ ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଏହି ହୋଟେଲକୁ ୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଭଡାରେ ଦେଇଥିଲି । କେବଳ ଗୋପାଳଙ୍କ ବଡ଼ ଭାଇ ହୋଟେଲ ବୁଝୁଥିଲେ । ଗୋପାଳ ମଝିରେ ମଝିରେ ଛୁଟି ସମୟରେ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ସାଥିଙ୍କ ସହ ଏ ହୋଟେଲକୁ ଆସୁଥିଲେ । ରାତିରେ ଗୋପାଳ ନିଜ କ୍ୱାଟରରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ କରି ଅନ୍ୟତ୍ର ରହୁଥିଲେ ।

ଅଧିକ ପଢ଼ନ୍ତୁ : ବିଛଣାରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଜମା କରନ୍ତୁନି ଏହି ୫ଟି ଭୁଲ; ପରିଣାମ ଭୟଙ୍କର ହେବ ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ସମ୍ପର୍କ...

ବେଳେବେଳେ ହୋଟେଲରେ ରହୁଥିଲେ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୯ଟାରେ ହୋଟେଲ ଖାଲାଯାଉଥିଲା । ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଦିନ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ ଥିଲା । ଏଥିସହ ଯେଉଁଦିନ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ହେଲା ସେଦିନ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ ଥିଲା । ହୋଟେଲ ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି, ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଖବର ପାଇବା ପରେ ଭାବିଥିଲି ଦୋକାନ ଜାଳିଦେବି । କିନ୍ତୁ ତଦନ୍ତ ହେଉ ବୋଲି ଭାବି ରହିଗଲି ।

ଏହି ହୋଟେଲକୁ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଗତ 4 ତାରିଖ ଦିନ ଖୋଲିଥିଲେ । ଗୁଳି କାଣ୍ଡ ଦିନ ସେ ଗୋପାଳଙ୍କୁ କୌଣସି ଏକ କାମ ଅଛି କହି ହୋଟେଲ ତାଲା କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ଆଉ ଅଧବାଟରେ ଟ୍ରେନ ରେ ଗଲା ବେଳେ ସେ ଖବର ପାଇଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଗୋପାଳ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରିଦେଇଛି । ଏହି ଖବର ଶୁଣି ସେ କୋଉଠି ଅବାକ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଘଟଣା ପଛରେ ବଡ ଭାଇର ହାତ ଅଛି କି ନାହିଁ ସେନେଇ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି ।

Share this story