ଡିସେମ୍ବରରେ ଏହି ୪ଟି ବଡ଼ ଗ୍ରହର ଚଳନ, ଫଳରେ ଏହି ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ
 

December grah gochara these zodiac signs people will get affected
ଡିସେମ୍ବରରେ ଗ୍ରହର ଚଳନ, ଏହି ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ହେବ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ
 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗ୍ରହର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମସ୍ତ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ ।ଡିସେମ୍ବର ମାସ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହି ମାସରେ ୪ ଟି ବଡ଼ ଗ୍ରହର ଚଳନ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିପାରେ। 

ଏହି ୪ ଟି ଗ୍ରହ ଗୋଟିଏ ରାଶିରୁ ଅନ୍ୟ ରାଶିକୁ ଗତି କରୁଥିବା କାରଣରୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ରାଶି ଉପରେ ପଡ଼ିପାରେ। ଡିସେମ୍ବରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ଶୁକ୍ର, ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ବୁଧ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରବାବ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କିପରି ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଡିସେମ୍ବର ୧୬ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଧନୁ ରାଶିରେ ଗତି କରିବେ-

ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ୩୦ଦିନରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଧନୁ ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଏହି ଚଳନ ଅପରାହ୍ନ ୩:୪୭ରେ ହେବ। ଏହା ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ବୃତ୍ତି ଉପରେ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ବଢ଼ିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଶୀତଦିନେ ପୂରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ସରଳ ଟିପ୍ସ 

ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ରେ ଶୁକ୍ର ବିଛା ରାଶିରେ ଚଳନ କରିବେ-

ଡିସେମ୍ବରରେ ଅନେକ ଗ୍ରହର ଚଳନ ସମସ୍ତ ୧୨ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖରେ ଶୁକ୍ର ସକାଳ ୬:୩୩ରେ ବିଛା ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଶୁକ୍ରଙ୍କ ଚଳନ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି।ଶୁକ୍ର ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ନବମ ଘରେ ଗମନାଗମନ କରିବେ। ପିତା-ପୁତ୍ରର ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କମ୍ପିଟେଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବେ।

ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରେ ମଙ୍ଗଳ ଧନୁ ରାଶିରେ ଚଳନ କରିବେ-

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥାଏ। ଡିସେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖରେ ମଙ୍ଗଳ ଧନୁ ରାଶିରେ ଚଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳ ଡିସେମ୍ବର ୨୭ ତାରିଖ ଦିନ ରାତି ୧୧:୪୦ରେ ଧନୁ ରାଶିରେ ଗତି କରିବେ। ମୀନ ରାଶି ହେଉଛି ୨ୟ ଏବଂ ନବମ ଘରର ପ୍ରଭୁ।

ଏଥି ସହିତ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଗମନାଗମନ କରିବାକୁ ଏବଂ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଦଶମ ଘର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ। ନୂତନ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି ବଦଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମୟ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତରେ ପଡ଼ିବା ସହ ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହିବ, ପଢନ୍ତୁ ଏ ସପ୍ତାହର ରାଶିଫଳ

ଡିସେମ୍ବର ୨୮ରେ ବୁଧ ବିଛା ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ-

ବୁଧ ଗୋଚର ଡିସେମ୍ବର ମାସର ଶେଷ ଗୋଚର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଡିସେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖ ୧୧:୦୭ ରେ, ବୁଧ ବିଛା ରାଶିରେ ଗମନାଗମନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ବୁଧ ଗ୍ରହକୁ ରାଜକୁମାର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ବୁଧ ଚଳନ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନବମ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। 

ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୋଇ ଏବଂ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଦୁଃଖର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିପାରେ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :ଆସୁଛି ଭଲ ସମୟ, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହ ଏହି ୫ ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ହେବ ଟଙ୍କା ବର୍ଷା!

( Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଘରୋଇ ଉପଚାର ଓ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୟାକରି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ । ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚତ କରେ ନାହିଁ।)

Share this story

World Odia Language Conferene