ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଭେରିଫାୟାଡ ଆକାଉଣ୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଲା ଟ୍ୱିଟର: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରବଳ ସୋଦିଲେ ଭାରତୀୟ, ଭୁଲ ମାନିଲା ଆଉ ଫେରାଇଲା

VENKAYA NAIDU

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ୍‌ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଟୁଇଟର୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍‌ରୁ ବ୍ଲୁ ବ୍ୟାଜ୍ବା ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ସଙ୍କେତ ଉଠାଇ ଦେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ତାହା ଲଗାଇ ଦେଇଛି ।

ଏସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦେଇ ଟୁଇଟର୍‌କହିଛି ଯେ, ‘ଲଗ୍‌ଇନ୍‌କରିବାରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବା କାରଣୁ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ଉଠିଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ, ୯.୩ ଲକ୍ଷ ଅନୁଗାମୀ ଥିବା ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସରକାରୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍‌ରେ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ପୂର୍ବବତ୍ ରହିଛି । ଏହାକୁ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସଚିବାଳୟ ପରିଚାଳନା କରିଥାଏ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଟୁଇଟର୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍‌ରେ ୧୩ ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଅନୁଗାମୀ ରହିଛନ୍ତି । ଟୁଇଟର୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍‌ଟି ଅସଲି ବୋଲି ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ସୂଚାଇ ଥାଏ । ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ଅସଲି, ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ସହ ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ସରକାରୀ କମ୍ପାନି, ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ଏବଂ ଲାଭରହିତ ସଂସ୍ଥାନ, ସମ୍ବାଦ ସଂସ୍ଥାନ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକ, ମନୋରଞ୍ଜନ, କ୍ରୀଡ଼ା ଏବଂ ଗେମିଙ୍ଗ୍‌, ସାମାଜିକକର୍ମୀ, ସଂଗଠକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ସବୁକୁ ଟୁଇଟର୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରିଥାଏ । ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ବିନା ନୋଟିସ୍‌ରେ ଟୁଇଟର୍‌ଯେକୌଣସି ଟୁଇଟର୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ରୁ ଭେରିଫାଏଡ୍‌ ବ୍ୟାଜ୍ଏବଂ ଭେରିଫାଏଡ୍‌ ଷ୍ଟାଟସ୍‌ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇପାରେ ।

Share this story

World Odia Language Conferene