ମା ହୋମୱାର୍କ କରିବାକୁ କହିବାରୁ ପିଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ଯାହା କହିଲା- ଶୁଣି ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ ଆପଣ... 

Mother asked homework child reached police station Said Put me orphanage
ମା ହୋମୱାର୍କ କରିବାକୁ କହିବାରୁ ପିଲା ପହଞ୍ଚିଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ! କହିଲା- ମୋତେ.... 

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: କୁହାଯାଏ ଯେ ପିଲାମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ବହୁତ ଖୋଲା ଓ ସେମାନେ କିଛି କଥା ନିଜ ହୃଦୟରେ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଭାବନ୍ତି ଯେ ପିଲାମାନେ କେବଳ ପିଲା, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୀନରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବଦଳାଇ ଦେବ । ଏଠାରେ ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ରଖିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଅଜବ ଘଟଣା ଚାଇନାର ଚୋଙ୍ଗକିଙ୍ଗ ନାମକ ଏକ ସ୍ଥାନରେ ଘଟିଛି । ଏଠାରେ ଏକ ଶିଶୁ ଏକ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଓ ସେ ଦୁଇ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ପିଲାଟି ସେମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲା ଯେ ସେ ଆଉ ତାଙ୍କ ଘରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଘରୁ ଫେରାର ହୋଇ ଏଠାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ରଖିବାକୁ ସେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଘରକୁ ଯିବାର ନାହିଁ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଜୀବନରେ ସେକ୍ସ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ କାହିଁକି ? ଜାଣନ୍ତୁ ସୁସ୍ଥ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କର ୭ଟି ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

ହୋମୱାର୍କ ପାଇଁ ଗାଳିଗୁଲଜ, ପରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପିଲା

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପିଲାଟିକୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଓ ସେ ହୋମୱାର୍କ ନକରିବାରୁ ଘରେ ତାଙ୍କ ମା' ତାଙ୍କୁ ଗାଳି ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ରଖିବାକୁ ସେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କଥା ହୋଇ ବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି କରାଇବାପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କଠାରୁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ନମ୍ବର ନେଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଡକାଗଲା, ତାଙ୍କ ମା ହୋମୱାର୍କ ଉପରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ ହୋମୱାର୍କ ସମାପ୍ତ କରିବା କହିବାକୁ ନେଇ ପିଲାଟି ଘରୁ ବାହାରି ଅନାଥ ଆଶ୍ରମକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ : ଭେଣ୍ଡିଆ ପୁଅର ସ୍ତନବୃଦ୍ଧି ସମସ୍ୟା! କାହିଁକି ଏମିତି ହେଉଛି, କଣ କଲେ କମିବ ସ୍ତନର ଆକାର ଜାଣନ୍ତୁ

ଭୟାନକ ଅଟେ ଶିଶୁର ଅଭିଯୋଗ।

ପିଲାଟି କହିଲା ଯେ ହୋମୱାର୍କ କରିବା ପାଇଁ ମା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଗାଳି ଦିଅନ୍ତି । ସେ ମୋତେ ପ୍ରତିଦିନ ପଢ଼ିବାକୁ କୁହନ୍ତି ତେଣୁ ମୁଁ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମକୁ ଯିବାକୁ ଚାହେଁ । ପିଲାଟିକୁ ବିଶ୍ୱାସ ଦେବା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇଯିବା ପାଇଁ ଡାକିଥିଲା । ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପିତାମାତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନୁହେଁ ବରଂ ଅଳସୁଆ ପିଢ଼ିର, ଯେଉଁମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।
 

Share this story

World Odia Language Conferene