ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ଦୁଇଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
 

Indian student pilot, trainer dead in Philippines plane crash
ମାନବନ୍ଦରରୁ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ନିଖୋଜ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଫିଲିପାଇନ୍ସର ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସୀୟ ଦେଶରେ ଏକ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି, ପରେ ଏହି ବିମାନର ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ବିମାନଟି ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଫିଲିପାଇନ୍ସରେ ଏକ ଛୋଟ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାପରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ପାଇଲଟ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଫିଲିପିଇନ୍ସ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଅଧିକାରୀମାନେ ବୁଧବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଫିଲିପାଇନ୍ସର ଅଫିସିଆଲ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ, ଆପାୟା ପ୍ରଦେଶରେ ଦୁଇ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସେସନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ରାଶିଫଳ: ଏହି ଦୁଇ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ହେବେ ସବୁଠାରୁ ଭାଗ୍ୟବାନ, ଅଗଷ୍ଟରେ ରହିଛି ଦୁଇ ଦୁଇଟି ରାଜଯୋଗ

ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା :-

ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଉଦ୍ଧାରକାରୀମାନେ କ୍ୟାପଟେନ ଆଡେଲ ଜନ ଲୁମ୍ବାଓ ତାବୁଜୋ ଏବଂ ଛାତ୍ର ପାଇଲଟ ଅନସୁମ ରାଜକୁମାର କୋଣ୍ଡେଙ୍କ ମୃତଦେହ ବାହାର କରିପାରି ନ ଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଇକୋ ‘ଏୟାର ସେସନା ୧୫୨’ ବିମାନ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୨:୧୬ ରେ ଲାଓଗ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ :- ଗୁରୁ ଚଣ୍ଡାଳ ଯୋଗ, ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସମସ୍ଯାରେ ଘାଣ୍ଟି ହେବେ ଏହି ୫ ରାଶି, ସବୁ କାମରେ ହେବେ ବିଫଳ।

ବିମାନଟି ତୁଗୁଏରାଓ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟା ସମୟରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଅବତରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆପାୟା ପ୍ରଦେଶରେ ବିମାନର ଭଗ୍ନାବଶେଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

Share this story

World Odia Language Conferene