ଯିଏ ଦଖଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୟୁକ୍ରେନ ସୀମାରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ: ଆନାସ୍ତାସିଆ

PiC

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ଦଶମ ଦିନ ପାଇଁ ଜାରି ରହିଛି। ରାଜଧାନୀ କିଭ ଓ ଖାର୍କିଭ ସମେତ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ ସହରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି। ୟୁକ୍ରେନରୁ ଆସୁଥିବା ଫୋଟଗୁଡ଼ିକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ। ଋଷ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ୟୁକ୍ରେନ ସରକାର ୧୮ ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସର ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଆନାସ୍ତାସିଆ ଲେନାଙ୍କ କିଛି ଫୋଟ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବନ୍ଧୁକ ଧରିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

ଋଷର ସେନା ଖେରସନଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ଋଷର ସେନା ଖାର୍କିଭ ଆଡକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗତି କରୁଛି। ୟୁକ୍ରେନ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧ ପରେ ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଆନାସ୍ତାସିଆ ଲେନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଫଟୋ କ୍ରେଡିଟ୍- @ anastasiia.lena / ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ।

ଆନାସ୍ତାସିଆ ଲେନା ଅନେକ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଋଷର ଯୁଦ୍ଧ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି ଲେନା ଏହି ଫୋଟଗୁଡ଼ିକ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନର ମହିଳାମାନେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ।

ଆନାସ୍ତାସିଆ କ୍ୟାପସନରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଯିଏ ଦଖଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୟୁକ୍ରେନ ସୀମାରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ। ଏହା ସହିତ, ଆନାସ୍ତାସିଆ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ସହିତ #ଷ୍ଟାଣ୍ଡୱିଥୟୁକ୍ରେନ୍ #ହ୍ୟାଣ୍ଡସଅଫୟୁକ୍ରେନ୍ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି। ପୋଷ୍ଟ ଜରିଆରେ ଲୋକମାନେ ମନ୍ତବ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ମଧ୍ୟ ୟୁକ୍ରେନକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ବାହାରି ଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଭାଇରାଲ ଖବର ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟ ଆଉ କିଛି। ୨୩ ଫେବୃଆରୀରେ ଲେନା ଏହି ଛବି ସେୟାର କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଫେବୃଆରୀ ୨୭ ରେ ସେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚିତ୍ର କେବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ମଧ୍ୟ ୟୁକ୍ରେନକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ବାହାରି ଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଭାଇରାଲ ଖବର ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟ ଆଉ କିଛି। ୨୩ ଫେବୃଆରୀରେ ଲେନା ଏହି ଛବି ସେୟାର କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଫେବୃଆରୀ ୨୭ ରେ ସେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚିତ୍ର କେବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ସୈନିକ ନୁହଁନ୍ତି, କେବଳ ଜଣେ ମଣିଷ। ସେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ଦେଶକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ୨୦୧୫ ରେ ଆନାସ୍ତାସିଆ ଲେନାଙ୍କୁ ମିସ୍ ୟୁକ୍ରେନ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆନାସ୍ତାସିଆକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି । ତଥାପି, ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ବୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି

Share this story

World Odia Language Conferene