ହେ ଭଗବାନ! ସର୍ବସାଧାରଣରେ ୟୁକ୍ରେନ ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶି ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି ଋଷ

russia

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ବି ୟୁକ୍ରେନ ଓ ଋଷ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ୧୦ ଦିନରୁ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି। ଋଷର ସୈନ୍ୟମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ୟୁକ୍ରେନର ବିଭିନ୍ନ ସହରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରୁଷର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରାଯାଇଛି।

 

ୟୁକ୍ରେନରେ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଋଷ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି। ବ୍ଲୁମବର୍ଗର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ରୁଷର ଫେଡେରାଲ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସର୍ଭିସେସ୍ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିବା ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନ ସହରରେ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶି ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି।


 


ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଋଷର ଫେଡେରାଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସର୍ଭିସ ଏକ ଗୁରୁତର ତଥା ମାରାତ୍ମକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଋଷ ୟୁକ୍ରେନ ସହରଗୁଡିକରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ୟୁକ୍ରେନମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରନ୍ତି।
 


ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଶି ଦେବାକୁ ଋଷ ଯୋଜନା କରିଛି

ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ଇରୋପୀୟ ଗୁପ୍ତଚର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଋଷ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରିବ। ଏହି ଯୋଜନାର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ୟୁକ୍ରେନବାସୀଙ୍କ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବା।



ସାମ୍ବାଦିକ କିଟି ଡୋନାଲ୍ଡସନ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନବାସୀଙ୍କ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ହିଂସାତ୍ମକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ତଥା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଦମନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଏଜେନ୍ସି ଯୋଜନା କରୁଛି। ଲଗାତାର ଦଶ ଦିନ ଧରି ଋଷର ସୈନ୍ୟମାନେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ୟୁରୋପର ବୃହତ୍ତମ ଆଣବିକ ଶକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହେବାର ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଓ ଏଥିରୁ ଧୂଆଁ ବାହାରିବା ପରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା।



ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷର କ୍ରମାଗତ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିଛି

ଋଷର ସୈନିକମାନେ ୟୁକ୍ରେନର ବିଭିନ୍ନ ସହରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। ବଡ଼ କୋଠା ଓ ସ୍କୁଲ କୋଠା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି। ଖେରସନ ସହରକୁ ଋଷର ସୈନ୍ୟମାନେ କାବୁ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ, ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ୟୁକ୍ରେନରୁ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ୟୁକ୍ରେନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବନ୍ଦର ସହର ମାରିଆପୋଲକୁ ଲଗାତାର ବୋମାମାଡ଼ କରାଯାଉଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଚେର୍ନିହିଭରେ ଥିବା ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବ୍ଲକରେ ହୋଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

Share this story

World Odia Language Conferene