ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ: ଜାଲପାଇଗୁରିର ନଦୀ ରେ ଭସାଣି ବେଳେ ହଠାତ୍ ମାଡିଆସିଲା ବନ୍ୟା ଜଳ, ତା'ପର ଦୃଶ୍ୟ କିଛି ଏପରି ଥିଲା...

flash flood in mal river

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟିଯାଇଛି । ଏଠାରେ ବିଜୟଦାଶାମି ରାତିରେ ମୂର୍ତ୍ତି ଭସାଣି ବେଳେ ମାଲ ନଦୀରେ ହଠାତ୍ ବନ୍ୟା ଜଳ ମାଡିଆସିଥିଲା । ଅତି କମରେ ଆଠ ଜଣ ଲୋକ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ନିଖୋଜ ରହିଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଜଣ ମହିଳା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ 8.30 ସମୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ମୂର୍ତ୍ତି ଭସାଣି ସମାରୋହରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ମାଲ ନଦୀ କୂଳରେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ ।

“ହଠାତ୍ ଫ୍ଲାସ୍ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଏବଂ ଲୋକମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ମାଡିଆସିଥିଲା ପାଣି ଯାହା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଭସାଇ ନେଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆଠଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ଏବଂ ପ୍ରାୟ 50 ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜାଲପାଇଗୁରି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଗଣମାଧ୍ୟମ କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା 13 ଜଣଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

“ଏନଡିଆରଏଫ, ଏସଡିଆରଏଫ, ପୋଲିସ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ଟିମ୍ ଦ୍ୱାରା ସର୍ଚ୍ଚ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି । ଡାଉନଷ୍ଟ୍ରିମରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ମାଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଧାୟକ ଥିବା ରାଜ୍ୟ ପଛୁଆ ବର୍ଗ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ବୁଲୁ ଚିକ ବାରିକ ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ିପାରେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

“ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ମୁଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲି । ଅନେକ ଲୋକ ଭାସିଯାଉଥିଲେ ଏବଂ ଜଳ ପ୍ରବାହ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ସେଠାରେ ରୁଣ୍ଢ ହୋଇଥିଲେ । ଅନେକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ବାରିକ ଏବଂ ଟିଏମସିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ରିଲିଫ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିଥିଲେ ।

Share this story

World Odia Language Conferene