World Odia Language Conferene

କ୍ଷେତରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା 3 ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ନିରୀହ ଶିଶୁର ଶରୀରକୁ ଝୁଣି ଖାଉ ଥିଲେ କୁକୁର

3 years old boy killed deadbody found from field

ଓଡ଼ିଆ ଗସିପ ବ୍ୟୁରୋ: ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଖବର ଆସିଛି। ଏହି ଖବର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ, ଯାହାର ପିଲାମାନେ ଛୋଟ ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି | କାରଣ ଅନେକ ପଡୋଶୀ ସମ୍ପକିୟ ମାନଙ୍କୁ ଦର୍ପଣ ଦେଖାଉଥିବା ଭଳି କାମ ଆକରିଥାନ୍ତି, ଏହି ଖବରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଭଳି ଅମାନବୀୟ କାମ କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି, ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ପଡୋଶୀ ରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତିନି ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରୀତ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ତିନି ବର୍ଷର ବାଳକକୁ ତାଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀ ଅପହରଣ କରି ନେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଯାହା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତରେ ଏହି ଘଟଣା ବର୍ତମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେରଟସ୍ଥିତ ଏକ କ୍ଷେତରୁ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଓ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଶିଶୁର ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶକୁ କୁକୁର ମାନେ ଝୁଣି ଖାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନିରୀହ ଶିଶୁକୁ ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ଯେ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶିଶୁଟିକୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେବଳ ଶିଶୁର ବଳାତ୍କାର ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା କେବଳ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିବ।

ବାସ୍ତବରେ 30 ନଭେମ୍ବରରେ ସେହି ପିଲାଟି ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଖେଳୁଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେ ହଠାତ୍ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ, ଆଖପାଖର ସମସ୍ତ ଘରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପିଲାଟିର କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ମିଳି ନଥିଲା। ତା’ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ଶିଶୁର ନିଖୋଜ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଅପହରଣ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରି ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପଡୋଶୀ ପିଲାଙ୍କ ବିଷୟରେ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ 16 ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇ ନ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ସେହି ବାଳକ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲା।

ସେହି ପିଲା ର ବୟସକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ ବଢ଼ୁଥିଲା । ତା’ପରେ ପୋଲିସ ଶିଶୁକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ କଡା ନଜର ରଖିଥିଲା। ଶେଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ପିଲାଟିକୁ ଧରି ପଚରାଉଚରା କଲା ସେତେ ବେଳେ ସେ 3 ବର୍ଷ ପିଲାର ମୃତଦେହ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଖୋଜାଖୋଜିରେ ମୃତଦେହ ମେରଟ ର  ଏକ ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ କ୍ଷେତରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ଶରୀରର କିଛି ଅଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକ ଏଭଲିକି ହାତ ଗୋଡ ଏବଂ ମୁହଁ ର କିଛି ଅଂଶ କୁ କୁକୁର ମାନେ ଝୁଣି ଖାଇଥିଲେ।

Share this story